Entities

Odense Kommune

Vendor list


Odense Kommunes Leverandørlister

Odense Kommune bruger leverandørlister til at få indsigt i hvilket marked og med hvilke leverandører, der ligger indenfor et givent område. Med andre ord, så har du som leverandør mulighed for at synliggøre dig som virksomhed og hvilke typer af ydelser, I kan levere. Nogle leverandørlister bliver også brugt til at gennemføre tilbudsindhentninger i, hvorfor det er vigtigt, at jeres kontaktoplysninger er korrekte.

I skal bede om individuel optagelse på hver af de enkelte leverandørlister, som I ønsker at blive optaget på.

For at blive oprettet på Odense Kommunes leverandørlister, skal der først oprettes en profil på comdia.dk af typen ”Privat virksomhed/Leverandør”. Det er denne profil, du skal anvende, når du skal registrere din virksomhed på de enkelte Leverandørlister.

Man må som virksomhed kun have én profil på hver Leverandørliste per CVR-nummer. Forsøger man at oprette flere profiler under samme CVR-nummer, vil kun én profil blive godkendt.

En registrering på Odense Kommunes leverandørliste vil ikke nødvendigvis medføre opgaver. Odense Kommune har rammer, som vi skal holde os til i forbindelse med indkøb, f.eks. skal anskaffelser over tærskelværdien i udbud. Det anbefales derfor også, at man som virksomhed følger med på Odense Kommunes udbudsplan og på Udbud.dk, hvor sidstnævnte er den mest sikre.

[T] "OBS! Odense Kommune anvender flere leverandørlister."
Register

Odense Kommunes Håndværkerliste


NB: It requires a "private company/supplier" profile to apply for admission to the vendor registration.


[T] "Denne leverandørliste har regodkendelse 12 måneder efter din første godkendelse. Dvs. at du aktivt skal ind og regodkende klausuler og krav, for at forblive på listen. Du vil modtage en påmindelse via email 14 dage før fristen for regodkendelse."
Register

Odense Kommunes IT Liste

[T] "303156E3-07AB-454E-A62D-D855084244E9"

NB: It requires a "private company/supplier" profile to apply for admission to the vendor registration.


Register

Odense Kommunes Leverandørliste

[T] "B280F4A0-86A6-4F0C-B144-A1917B3BD87B"

NB: It requires a "private company/supplier" profile to apply for admission to the vendor registration.


[T] "Virksomheder på leverandørlisten"

[T] "Der er flere leverandørlister - vælg en for at se de godkendte leverandører på den pågældende liste"
Supplier
103 ApS
3J ELECTRIC ApS
A.V. JEPPESEN TØMRER- OG SNEDKER- MESTRE A/S
A/S SECURE
A+Miljø ApS
A1 CONSULT A/S
ABC PAVILLONER A/S
ACCU-DAN A/S
ADAPTEO A/S
Adsbøll Renovering A/S
AJOS A/S
AK ENTREPRENØR SERVICE A/S
ALARMTEKNIK A/S
ALF JENSEN A/S. SPODSBJERG
Algerensfyn
ALLROUND BYG A/S
ALPHA AKUSTIK ApS
ALUFABRIKKEN ApS
ALUMECO A/S
ALF MØLLER LAMBERTSEN ApS
AML Entreprise ApS
ANLÆGSGARTNER TH. SKOV LARSEN ApS
ANLÆGSGARTNERFIRMAET 3A-FYN A/S
Aqua Wellness Vest ApS
ARKIL A/S
Arkil Fundering A/S
ASSENS MURER- OG ENTREPRENØRFORRETNING A/S
Aunslev Tæppe- og Gulvbelægning v/Claus Winther
AUT EL-INSTALLATØR FLEMMING NIELSEN A/S
AUT. EL-INSTALLATØR FLEMMING NIELSEN A/S
Aut.El-Installatør Kai Hansen v/Thomas Marq Hansen
AVDAN A/S
B & V KØLETEKNIK ApS
BAF Rengøring v/Nicolai Jensby
BAGGER LÅSE & ALARM A/S
BARSLUND A/S
Beenfeldt Holding ApS
BELVENT A/S
BIRKELY A/S
BJARMODAN A/S
BLITEK A/S
BO PALM GULVAFSLIBNING ApS
BORG TOTALENTREPRISE ApS
BRAVIDA DANMARK A/S
BRDR HANSEN SALLINGELUND APS
BRDR. HANSEN SALLINGELUNDE ApS
Bridgesystem ApS
BRIGHTR GROUP ApS
BROBY EL ApS
BROBYVÆRK TØMRERFORRETNING APS
BROCONSULT A/S
Bruun Bevaring & Restaurering ApS
Brøndum Elevator/Nils Brøndum
Brøndum Elevator/ Nils Brøndum
BT GULVE OG GARDINER MIDDELFART A/S
Building Survey ApS.
BYENS VVS OG BLIK ODENSE ApS
Bygkontrol ApS
Bøgekær Service I/S v/Jan Hansen og Henrik Hansen
BØGSKOV A/S
Bønnelykke El ApS Svendborg
Bønnelykke El ApS
C.E NIELSEN ApS
CADO A/S
CARE-CALL A/S
CAVERION DANMARK A/S
CERTEX DANMARK A/S
CFB MONTAGE APS
CG JENSEN A/S - Fabriksparken v. Glostrup
CG JENSEN A/S
Comfort Ventilation ApS
COMPLETE.DK ApS
Copla Legepladser ApS
COWI A/S
CP BYG ApS
Dahls El A/S
DAHL'S EL A/S
Danec Event Teknik ApS
DANICH ApS
DANISH DISPLAY SOLUTION ApS
DANSBO ENTREPRISE A/S
Dansk Industri Plast ApS
DANSK INSTALLATIONS TEKNIK A/S
DANSK KLIMA SERVICE ApS
DANSK LEGEPLADS ADMINISTRATION ApS
DANSK LEGEPLADSINSPEKTION ApS
DANSK SOLAFSKÆRMNING & SIKRING ApS
Dansk Totalentreprise
DANTAET A/S
DAV NORDIC A/S
DAVENKA ApS
DCM MALERFIRMA A/S
DE-CON ApS
DELTA-PROSAL ApS
DEWA VVS & ENERGI A/S
DGE MILJØ- OG INGENIØRFIRMA A/S
Dines Jørgensen & Co. A/S
DITLEV'S EL & DATA INSTALLATIONER ApS
DOLENCO ApS
DP-VENTILATION A/S
DR. SCHUTZ SCANDINAVIA A/S
DREJER & CO.. NYBORG A/S
DREIER & CO., NYBORG A/S
E. CHRISTIANSEN & SØN TØMRER- OG MURERFIRMA ApS
E. P. SKIBSREPARATION ASSENS A/S
ECOBETA A/S
Eco-Power ApS
EGELUND A/S ENTREPRENØR
Funktionærer
EGIL RASMUSSEN A/S
Ejby Tømrer- og Snedkerforretning I/S
Ejlskov Entreprise
EL FYN A/S
EL-ANDERSEN A/S
Electricon A/S
ELLINGE SMEDIE A/S
El-team fyn A/S
Eltel, Hørkær, Herlev
ELTEL NETWORKS A/S
ENERGI FYN ERHVERV A/S
ENSLEV Tømrer- & Snedker ApS
ENSLEV, TØMRER & SNEDKER ApS
ENTREPRENØR PETER MEYER A/S
ENTREPRENØRFIRMA ARTHUR & BJARNE JENSEN. ODENSE ApS
ENTREPRENØRFIRMAET ANTON CHRISTENSEN ApS
ENTREPRENØRFIRMAET OLE MIKKELSEN A/S
Entreprenørfirmaet Vejstrup Maskinstation A/S
Entreprisestyring ApS
Erritsø Gulvafslibning / Gulvsliberen.com
Erritsø Gulvafslibning v/ Michael Stegemeier
EUROSTAR DANMARK A/S
EXPANDIA MODULER A/S
F.K. Montering v/Flemming Knudsen
FALCH VVS TEKNIK
Farve X-perten Fyn ApS
FiberLAN A/S Svendborg
FIBERLAN A/S
FIRMA HJÆLPEN ApS
FJERRING A/S
FJORDAGER TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS
FKSSLAMSON A/S
FLEX MODUL A/S
JØRN FLINDT HANSEN
Flindt Hansen EL
Fokdal Springvand ApS
Forstas A/S
FRISK MALERSERVICE
FROSTLINE A/S
Fuglsanggård v/Thomas Petersen
Furesø Varmeservice ApS
Fyns Brandsikring ApS
FYNS ENERGITEKNIK A/S
Fyns glarmester - og tømrer ApS
Fyns Gulvmontage ApS
Fyns Malerentreprise
FYNS VARMEPUMPECENTER APS
FYNSKE FARVER A/S
FÆRCH & CO. A/S
FAABORG-MIDTFYN ENTREPRENØREN ApS
Garant Faaborg - Tæppehuset v/ Kim Krog Rasmussen
Garant Odense ApS
GARDIN LIS A/S
GARDINMONTØREN ODENSE APS
GARDIN MONTØREN BOTEX HOME ApS
GENKNUS & KABELL A/S
GISLEV VARMESERVICE V/JENS ERIK NØRSKOV OLSEN
GJERSING V.V.S. ApS
GK DANMARK A/S
GK Kaysen
GO-LEG V/MICHAEL BRANDT SVENDSEN
GREEN TEAM ApS
GREEN-ANLÆG ApS
GROUNDPLUG INTERNATIONAL ApS
GRUE & HORNSTRUP, RÅDGIVENDE INGENIØRER A/S
GRØN VÆKST A/S
GRØNBECH & SØNNER A/S
GUDBJERG GLAS - GLARMESTER STENDER ApS
GULVBUTIKKEN ERHVERV ApS
GULV-CENTRET ApS
GULVE OG TÆPPER ApS
H M Hansen v/Henrik Møller Hansen
H. N Fuge Teknik v/ Henrik Nielsen
HAGS DANMARK A/S
Haller Entreprise ApS
BRØDRENE HAMMELSVANG A/S
HAMMELSVANG A/S
HANS H. PEDERSEN ApS, ENTREPRENØR
HANSSON & KNUDSEN A/S
HARTVIGSEN & KO ApS
HAUGE Stål A/S
Heboleg v/Claus Hebo
HEDEDANMARK A/S
HEIDE ApS
HESSUM-HAVE A/S
Hetag Byens Tag A/S
Hinrichs Møbelrestaurering v/Frederik Hinrichs
Hj Ventilation
HJ VENTILATION SERVICE A/S
HOLDENS PLANTESKOLE A/S
Horne Haveservice v/Ole Folmer
Timelønsarbejde
Horne Havnerenovering v/René Langaa Ingildsen
HYBEL VVS APS
HYDRO-CON A/S
HØJAGER BELYSNING A/S
Højen Nedbrydning ApS
Højfyns Murerforretning ApS
HÅNDVÆRKERGÅRDEN A/S
I/S BRØDRENE NIELSEN
IB G. JENSEN A/S
Idé-Sign - Sign, Sun & Safe
N/A
Industris UAB
Inventarland A/S
INVENTARRUM A/S
I-plus ApS
ISHØJ HEGN A/S
ISOLERINGS-GRUPPEN ODENSE A/S
IT-ELTEKNIK ApS
J. BEESE VVS OG BLIK A/S
J. DYHR A/S
JACK FOGED A/S
Jakobsen & Blindkilde A/S
JCJ ELSERVICE ApS
JELLE-BO ApS
JENS KRISTENSEN EL-ANLÆG A/S
Jensen Entreprenørforretning ApS
JK Striber IVS
JOHN FORLEV A/S
JONSSONS A/S
JORTON A/S
JP El & Data A/S
JP2TAL VENTILATION ApS
JS Teknik Danmark ApS
JS Ventilation- Vest A/S
JT EL-PRO ApS
Julstrøm Entreprise ApS
K E VENTILATIONSSERVICE ODENSE APS
K.E. VENTILATIONSSERVICE ODENSE ApS
K.J.K. ApS
Kai Andersens Eftf. A/S
KAJ BECH A/S
KARISE ANLÆG & BYG ApS
KARISE ANLÆG & BYG A/S
Karma Gulve IVS
KELD HERMANN A/S
Kemp & Lauritzen A/S
Kene Gulve & Gardiner ApS
KENE HANDELSSELSKAB ApS
Kiertner Kloak ApS
KINGO KARLSEN A/S
KJ Tømrer v/Kenneth Staal Jørgensen
KloakTek ApS
KNARREBORG SMEDIE KARSTEN PEDERSEN
KOMPAN DANMARK A/S
KONE A/S
KORINTH ENTREPRENØRFIRMA A/S
KRAN-KOMPAGNIET A/S
KRÜGER A/S
KURT JENSENS MASKINFABRIK A/S
KW. Ventilation
L.P. MADSEN. RÅDGIVENDE INGENIØRER A/S
LabConcept ApS
Landinspektørfirmaet Nørgaard v/Mikkel Steen Nørgaard
Langelands Stål ApS
LASTO A/S
LED-Mark ITS ApS
Lekolar SIS A/S
LG Handel og Nedbrydning ApS
LH-GULVE A/S
LIFA A/S Landinspektører
Lindas Gulvfirma ApS
LINDE BRANDMATERIEL APS
LINDE EL A/S
LINDPRO A/S - Odense
LINDPRO A/S
Lithomex A/S
LKN BYG A/S
LN TØMRER- & SNEDKERMESTER ApS
LONICO ApS
LUMBY SMEDE OG VVS A/S
Lægdsgaard ApS
Låseteknik A/S
M.J. ERIKSSON AKTIESELSKAB
MA Malerfirma
MAGNUS TRUELSEN & BUCH A/S
MALEREN Bjerring & Co ApS
MALERFIRMAET ANDERSEN OG GARRETT ApS
MALERFIRMAET HVIDTFELDT & HANSEN ApS
MALERFIRMAET KIRKELØKKE A/S
MALERFIRMAET PER JACOBSEN ApS
MALERFIRMAET. A/S KNOLD & THINESEN
MALERGRUPPEN A/S, BORIS CHRISTENSEN
Malermester Allan Lind Ulskov IVS
MALERMESTER BO RASMUSSEN
Malermester Carsten Thomsen
MALERMESTER FRANK TJILLE KRISTENSEN
Malermester Henrik Aaskov Eriksen
Malermester Thomas Eriksen
MALERMESTER WILLI BECKE ApS
MARIUS PEDERSEN A/S
Maxplay ApS
MBA Miljø ApS
Meco Tech ApS
MERTZ ELECTRIC A/S
Michaels Maskinstation v/Michael Larsen
Midtfyns Kloakservice ApS
MIDTFYNS TOTALSERVICE A/S
Midtjysk Miljøblæsning Aps
MILÁN BELYSNING ApS
MN BROLÆGNING ApS
MNK Multiservice
Mobilhouse A/S
MOGENS KNUDSEN LANGESKOV A/S
Molanders Malerfirma v/Tommy Gösta Molander
MontageCompagniet ApS
MOTO MUTO ApS
MRV Entreprise ApS
MTE. Recycling ApS
Muehlhan A/S - Vissenbjerg
MUEHLHAN A/S
MUFFBYG A/S
Munck Asfalt a/s
MUNCK FORSYNINGSLEDNINGER A/S
MURERMESTER ASKHOLM ApS
MURERMESTER BRIAN BERTELSEN ApS
Murermester Jan Kjær Johansen
MURERMESTER PALLE JENSEN V AABY A/S
MURERMESTER PALLE JENSEN. V. AABY A/S
MURERMESTER PREBEN MARCUSSEN ApS
Murermester Sejersen ApS
MURERMESTER UFFE SKOVLUND FAABORG ApS
MURERMESTERFIRMA JOAKIM LOLK BØDKER ApS
MØRK & SKOV ApS
JH-KLOAKSERVICE ApS
N.C. JOHANSEN OG SØN. ODENSE ApS
NCC Danmark A/S, Vejservice
NCC DANMARK A/S
NEDRIVNINGSAKTIESELSKABET J. JENSEN
NF SMEDESERVICE ApS
Nielsen Electric
NILLAN-HYLLEKILDE GLAS ApS
NITO-TEK A/S
NORDFYNS GULVE ERHVERV ApS
NORDIC MARINE SERVICE A/S
NORDISK KLIMA A/S
NORDISK KUNSTGRÆS IMPORT ApS
Nordqvist A/S
Norskov Have & Anlæg
Norva24 Danmark A/S
NR LYNDELSE EL A/S
NR. LYNDELSE EL A/S
NR LYNDELSE TAGDÆKNING A/S
NR. LYNDELSE TAGDÆKNING A/S
NYRING VVS, BLIK & GAS ApS
NÆSBY MALERFIRMA A/S
O&J CTS A/S
Odense Bygningsservice A/S
ODENSE EL ApS
ODENSE NEDBRYDNING ApS
OKNygaard A/S
Ollerup El ApS
OMMEN & MØLLER A/S
ORBICON A/S
OSCON ApS
P. HANSEN & CO. A/S
P OLESEN & SØNNER A/S
P. OLESEN OG SØNNER A/S
P.I.T. HEGN A/S
Panex Solafskærmning I/S
PAPIRULD DANMARK A/S
PEB Gruppen IVS
Per Aarsleff A/S
PH-BYG FAABORG A/S
PHD Stillads A/S
PHØNIX TAG FYN A/S
Phønix Tag Svendborg A/S
PlusCoat - Svendborg A/S
PlusCoat DK A/S
POM Industries A/S
Prestige Maleren ApS
PRIMATAG A/S
PRO-PIPE VVS & FJERNVARME A/S
PROTECTOS A/S
Qvarfott´s Brolægning v/Brian Høyberg Qvarfott
R. HANSEN & SØN ApS
RAND-ANDERSEN & SLOTHUUS A/S
Raunstrup Tømrer A/S
Ravnemosen
RECOVER NORDIC ApS
REDTZ GLAS & FACADE A/S
REDTZ GLAS OG FACADE A/S
reflekstape.dk
REFSVINDINGE ENTREPRENØR ApS
REGNVANDSTANKEN ApS
RENÉ MUNCK ApS
RGS Nordic A/S
RIBERGAARD ANLÆGSGARTNERE A/S
RIBERGAARD ANLÆGSGARTNERE A/S
Ri-Bol Service, Svendborg Kloak- Service v/Bent F Nielsen
RISHØJ A/S
RJ Konsult ApS
RM-blik v/ Rene Tyrrestrup Madsen
Roadstud ApS
ROPOX A/S
ROSENBERG VENTILATION APS
RUNØE OG TEIL ApS afd. Ørbæk
RUNØE OG TEIL ApS
RYSLINGE TAGDÆKNING A/S
S GULDFELDT NIELSEN A/S
S. GULDFELDT NIELSEN A/S
Saferoad Daluiso A/S
SAND & GULDBORG A/S MURER- OG ENTREPRENØRFIRMA
SAND & GULDBORG A/S. MURER- OG ENTREPRENØRFIRMA
Sandholt-Lyndelse Tømrerforretning ApS
Scan Lux Flexible A/S
SCANVIEW A/S
SCHOUS EL & HVIDEVARE ApS
SCHAARUP ARKITEKT- & BYGGEFIRMA ApS
SER-HEGN A/S
SERI Q SIGN A/S
SIMON RISBJERG EL & KØL A/S
Snave Brolægning v/Kim Kristian Kvolsgaard
Snoghøjs Tæpper - Gulvmontering v/Michael Hansen
Spangenberg & Madsen Rådgivende Ingeniørfirma A/S
SPANGENBERG & MADSEN. RÅDGIVENDE INGENIØRFIRMA A/S
Sparvath ApS
SSG A/S Herlev Center
SSG A/S
ST SKOLEINVENTAR A/S
STEELTEC ODENSE ApS
Stengel Entreprise A/S
Storm Tømrer & Gulventreprise ApS
Subsea Survey A/S
Supporten
SVANNINGE MALERFORRETNING ApS
SVANNINGE SKOVSERVICE A/S
Svendborg Fuger ApS
Svendborgs Træfældning & Haveserv. v/Lars Christensen/S.T.H. Anlæg
Sydfyns Malerforretning
SYRENGÅRDEN/ MORTEN JENSEN
SØNDERGAARD A/S
SØNDERSØ EL-SERVICE ApS
SØREN'S BLIKKENSLAGERFORRETNING AF 1986 APS
SØRUP SMEDE- OG MASKINFORRETNING A/S
SØRUP SMEDE A/S
T. Eggertsen ApS
T.M. BYGGEENTREPRISE ApS
TAGSPECIALISTEN DANMARK ApS
Meier Profil & Glas A/S
TARPGAARD A/S
TC ANLÆG A/S
TC GULVE A/S
TECVISION A/S
TF Sport & Fritid ApS
Thoms Låse & Sikringscenter
Toft Nedbrydning ApS
TOFT v/Eddy Toft
TOMMERUP TØMRER OG SNEDKER ApS
VOGNMAND OG ENTREPRENØR TONNY MADSEN A/S
TONNY MADSEN A/S
TORBEN CLAUSEN A/S
Torneløkke
TORNELØKKE ANLÆGSGARTNER OG SERVICEFIRMA ApS
Trap+ A/S
TRIERS TØMRER OG SNEDKER ApS
TULLEBØLLE VVS & BLIK APS
Tækkefirma Slotsgårdens Eftf. ApS
TÆKKEMAND ARNE KLUWER
TØMRER- OG SNEDKERFIRMAET CARSTEN KNUDSEN A/S
TØMRER- OG SNEDKERFIRMAET PETER ELLEGAARD A/S
TØMRER- OG SNEDKERMESTER NIELS LIEN ApS
TØMRERFIRMA MADSEN ApS
TØMRERFIRMA MADSEN A/S
Tømrerfirmaet Martin Skovby
TØMRERFIRMAET RASMUSSEN & UDENBY ApS
TØMRERFIRMAET ULRIK FYRSTERLING A/S
TØMRERMESTER CARSTEN HARTMANN APS
Tømrermester Esben Hansen - værksted
TØMRERMESTER ESBEN HANSEN
TØMRERMESTER FRANK EGETOFT ApS
Tømrermester Frank Zoëga
TØMRERMESTER KASPER THORUP ApS
Tømrermester Per Schack
TØMRERMESTER STEEN ANDERSEN ApS
TØMRERMESTRE K-K NIELSEN ApS
ULFCAR PRODUCTION ApS
UNDO-ApS
UNISPORT SCANDINAVIA ApS
UNO UNIQA GROUP A/S
V. GULDMANN A/S
Valdemar Jørgensen & Søn v/Frederik Heeschen
VANTINGE TEKNIK A/S
VANTINGE VVS ApS
Vejdirektoratet
VEJLE TRADING ApS
Vejstrup Machine Control ApS
VEKSØ A/S
VERDO TEKNIK A/S
Vesta Fjord ApS
Vestsjælland Entreprise IVS
Vikingleg I/S
VOGNMAND KOLD A/S
VOLSTRUP TØMRERFORRETNING ApS
VVSGRUPPENFYN ApS
VVS GRUPPEN FYN ApS
VVS-FIRMAET MAX ENGGAARD A/S
VVS-Huset ApS
VVS-INSTALLATION H KNUDSEN & SØN APS
VVS-INSTALLATØR H. KNUDSEN & SØN ApS
Wacker Neuson ApS
WANDRUP BYG ApS
WICOTEC KIRKEBJERG A/S
WOOD-WAYS.COM A/S
WSP Danmark A/S
ZYSTM A/S
ZØLLNER A/S
ØSTERGAARD ENTREPRISE A/S
ØSTERSKOV BYG ApS
Østfyns Haveservice
AA LÅSESERVICE
Aarsleff Rail A/S
ÅRSLEV MALERFORRETNING A/S
AASUM SMEDIE APS

Odense Kommune at Comdia

Supplier

Tender

Market dialog

Innovation

Leverandørliste: 733
Udbudsplan: 101
Afsluttede udbud: 165
SØV - opgaver: 1
SØV - opgaver (afsluttede): 1
Leverandører (SOEV): 6
Market Dialogues/Ide-udbud: 0
Market Dialogues (Archive): 86